+380(332)77-00-99

Категорії
Всі категоріїЗакрити

Двері - елемент інтер'єру

Двері - елемент інтер'єру, на яку людина, заходячи в приміщення, в першу чергу звертає увагу. Як вибрати двері для квартири? Двері повинні відповідати загальному стильовому рішенню, тому, як правило, вони вибираються на етапі розробки дизайн-проекту. На даний момент світові виробники пропонують безліч моделей, що відрізняються конструкцією і використовуваними матеріалами. Спробуємо розібратися в основних типах дверей, представлених на ринку, щоб вибрати двері, не зустрічаючи великих труднощів.

Насамперед, двері розрізняються за своїм призначенням. Вони бувають вхідні та міжкімнатні. Чим двері важче і масивніше, тим вона більше пристосована для вхідних функцій.

Принципове пристрій дверного полотна приблизно однаково для всіх типів дверей: це обв'язка і її внутрішнє заповнення. Обв'язка - силова конструкція дверей, її скелет, куди вставляються петлі, ручки, замок. Зазвичай вона виконується з дерева, переважно з сосни, але можливі і інші варіанти.

Однак по конструктивним особливостям міжкімнатні двері діляться на гладкі (плоскі), фільончасті і штамповані.

Гладкі двері

У виробництві гладких дверей, як правило, використовуються два види заповнення:

  • Стільникове - з гофрованого картону, який укладається у вигляді бджолиних сот.
  • Рейкове - з дерев'яних рейок.

Зовнішнім шаром плоских дверей зазвичай є листи ДВП або МДФ.

Існує кілька способів обробки: фарбування, облицювання шпоном дерева або ламінування (покриття синтетичними плівками).

Фарбування може бути може бути як самим доступним варіантом обробки, так і досить дорогим. Все залежить від технології фарбування і використовуваного матеріалу.

Двері, облицьовані натуральним шпоном, найбільш дорогі.

Ламіновані двері - доступні і, крім того, самі практичні.

Гладкі двері можуть бути виконані з пластику, і в залежності від дизайну, їх ціна може відрізнятися на порядок.

 

Двері - елемент інтер'єру

 

Штамповані двері

Штамповані двері мають таку ж конструкцію, як гладкі двері із стільниковим заповненням, але виглядають як фільончасті, про яких мова піде нижче. Малюнок їм надається за допомогою преса. Такі двері, як правило, фарбуються або ламінуються плівкою, що імітує структуру деревини.

 

Двері - елемент інтер'єру

 

 

Фільончасті двері

Принципова відмінність фільончастих дверей - відкрита конструкція. В якості заповнення виступають фільонки - панелі з дерева, скла або інших матеріалів. Вони можуть бути прикрашені малюнками, різьбленням, вітражами, інкрустацією; є безліч варіантів дизайну.

Фільончасті двері виробляють з масиву і з комбінованих матеріалів. Найдорожчі і надійні фільончасті двері виготовляються з масиву цінних порід твердих сортів деревини (дуба, горіха і т. д.)

Більш доступними за ціною є фільончасті двері з порід деревини м'яких сортів (сосни і всіх хвойних порід). Їх часто вибирають власники заміських будинків.

Найбільше поширення отримали фільончасті двері з комбінованих матеріалів. Вони володіють відмінними експлуатаційними характеристиками при порівняно низькій вартості, робляться з HDF або МДФ та облицьовуються шпоном з цінних порід деревини, а потім покриваються різними просоченнями. Лак вважається більш стійким покриттям, а віск чудовий тим, що виявляє структуру дерева, в результаті, матеріал залишається більш «живим». За зовнішнім виглядом такі двері практично неможливо відрізнити від дверей з масиву. Крім того, МДФ як матеріал більш стабільний, ніж дерево: двері з нього в меншій мірі схильні до деформації.

Двері з масиву не рекомендується піддавати різким перепадам температури і вологості можуть тріснути фільонки, двері може «повісті», і виникне так званий ефект «пропелера».

Це три основних види дверей. Вибір залежить від вас. Класикою є фільончасті двері з масиву. Всі ноу-хау створюються заради того, щоб здешевити виріб і зробити його більш зручним в експлуатації. Проте завжди можна знайти золоту середину між красою і зручністю.

 

Двері - елемент інтер'єру