+380(332)77-00-99

Категорії
Всі категоріїЗакрити

Як швидко і без ризику продати земельну ділянку

Крок 1.

Це перший етап на шляху до продажу ділянки, він допоможе виявити коло потенційно зацікавлених осіб. Тут є 2 варіанти - самостійно проаналізувати ситуацію або звернутися до професіонала. Якщо покладаєтеся на власні пізнання, скористайтеся наступними способами: Ознайомтеся з аналогічними пропозиціями профільних агентств. Вивчіть розміщені на сторінках інтернет-ресурсів або місцевої друкованої періодики схожі оголошення. Огляньте виставлені на продаж ділянки в найближчому оточенні - так ви зможете зорієнтуватися при установці ціни. Чому багато власників не хочуть звертатися до професійної оцінки землі: Щоб правильно була визначена вартість, доведеться довго спілкуватися зі співробітником, роз'яснювати йому точні завдання проведення експертизи; Дорожнеча послуг. При цьому є ряд незаперечних переваг: Оформляється офіційний висновок, що може стати вагомим аргументом при спілкуванні з покупцями. Точність результату - робота фахівця базується на великій кількості факторів, часто не доступних для розуміння необізнаних людей. В якості висновку до цього розділу наведемо перелік об'єктивних обставин, від яких безпосередньо залежить вартість ділянки: Місцезнаходження. Доступність розв'язок громадського транспорту. Характер правовідносин - це може бути споживчий кооператив, садове, дачне товариство. Повноцінність комунікацій - цінується облаштованість електрикою і газом, наявність свердловини, водопроводу. Наявність будівель. Площа землі. Завантаженість найближчих трас. Призначення ділянки - городній, ІЖС (індивідуальне житлове будівництво), дачний, садовий. Ландшафт, екологічна обстановка в районі. Якщо на ділянці є гараж, літній будиночок або лазня, доведеться вжити додаткових заходів. Залишити все як є не вийде - недобудоване, тимчасове житло  здатні ускладнити продаж, привести до зниження ціни, адже майбутньому власнику доведеться або відновити, або розібрати конструкцію, що веде до додаткових витрат. В іншому випадку потрібно оформляти купівлю-продаж ділянки з будовою, воно повинно мати реєстрацію, а також підтверджені в БТІ (Бюро технічної інвентаризації) паперу. Специфіка складання пакету документів Згідно з чинним законодавством, ділянка може бути продана тільки в тому випадку, якщо вона пройшов через такі процедури:

 

Як швидко і без ризику продати земельну ділянку

Поділ.

Цим займаються геодезичні компанії, перед підписанням договору про надання послуг рекомендуємо упевнитися в наявності ліцензії. Присвоєння кадастрового номера. Для цього в місцеві органи самоврядування потрібно подати пакет правовстановлюючих документів та заяву, кадастрова карта буде оформлена приблизно за місяць. Попереджаємо, що на даному етапі варто заздалегідь обговорити з власниками прикордонних ділянок їх згоду на межування. Якщо виникли проблеми з розмежуванням, доведеться замовити землевпорядну експертизу, в результаті якої будуть визначені точні параметри ділянки. Отже, для укладання угоди купівлі-продажу вже повинні бути доступні такі документи, як: Свідоцтво, яке підтверджує право власності на ділянку. Правовстановлюючі документи - це може бути спадкове свідоцтво, договір дарування або купівлі-продажу. Довідка, згідно з якою земля не має обтяжень. Кадастрові документи.

 

Як швидко і без ризику продати земельну ділянку

 

Крок 2.

Шукаємо покупця. Власник ділянки може найняти фахівця (звернутися в агентство) або самостійно залучити потенційних покупців, зацікавлених в угоді. Обидва способи мають як переваги, так і недоліки, і далі ми наведемо їх порівняння. Єдиною перевагою надії на власні сили є неабияка економія, вона проявляється в тому, що не потрібно оплачувати послуги ріелтора, так і в тому, що можна розраховувати виключно на безкоштовні видання та інтернет ресурси. У свою чергу, укладення договору з агентством дозволить зберегти час і сили, головне - точно сформулювати побажання. Тут же знижуються ризики - угоду веде професіонал, який володіє всіма тонкощами юридичних аспектів. Найголовніше, що ви повинні зробити - подати оголошення про продаж землі. Це можна зробити безкоштовно, можна і скористатися платним просуванням об'єкта, якщо хочете продати ділянку землі швидко. Недоліки самостійного пошуку: витратите багато часу, доведеться часто виїжджати на ділянку, потрібно постійно спілкуватися по телефону з потенційними покупцями. Так як немає професійних знань, великий ризик нарватися на шахраїв.

Якщо звернутись за допомогою до агента то потрібно заплатити певний відсоток від суми угоди, виплата гонорару може стати важким тягарем. Звернення в агентство - найлегший варіант, а якщо є бажання швидко продати ділянку. Пропозиції опубліковуються в профільних базах нерухомості. Майте на увазі, що ділянка стане привабливим, якщо ви надасте максимум інформації: точне розташування, співвідношення з сусідніми об'єктами, фотографії землі.

 

Як швидко і без ризику продати земельну ділянку

 

Крок 3.

Рішення юридичних питань угоди після того, як визначили покупця і обговорили з ним фінансовий аспект, обидві сторони повинні зібрати пакет документів: паспорта; нотаріально завірене свідоцтво з боку покупця про згоду його дружини на покупку, якщо він на даний момент перебуває у шлюбі; нотаріально завірене свідоцтво з боку продавця про згоду дружини (чоловіка) на відчуження ділянки, якщо земля потрапляє в категорію спільно нажитого майна; якщо об'єкт знаходиться в населеному пункті, знадобиться довідка про те, що на його території немає будівель; правовстановлюючий документ; кадастровий паспорт; свідоцтво, яке підтверджує держреєстрацію. Якщо об'єкт продається разом з будовою, потрібно надати паперу з БТІ.

Органи реєстрації права повинні офіційно підтвердити факт купівлі-продажу, при цьому варто ретельно перевірити правильність внесення даних і написання ПІБ. Щоб убезпечити себе при передачі суми угоди, рекомендуємо заздалегідь подбати про оренду банківського осередку.